Vítání jara v šatech

Plesová sezóna je již za námi a zůstaly nám krásné vzpomínky na protančené večery, nová seznámení, tajné doteky při ploužácích, litry vypitého vína (popř. litry vypité kořalky :D) a vzpomínky na úžasné róby, kterými jsme oslňovaly.

Tento článek píšu začátkem března, za okny mi svítí sluníčko a sem tam zazpívá i nějaký odvážný ptáček. Ranní nálada jako vystřižená z idylického časopisu.
S blížícím se jarem máme přirozené tendence odkládat objemné vršky. Je však jasné, že teploty se nepohybují natolik vysoko, abychom mohly chodit spoře oděné. A tak si k šatičkám oblečeme i něco teplejšího... No, ale co???

Sama miluji šaty a sukýnky. Nosím je téměř celoročně, a tak řeším velmi často tuto otázku „Co k nim?".

Stačí trochu kreativity a hned vás začnou napadat úžasné kousky oblečení, které se dají podvléknout pod šaty anebo si je přehodit přes ně.
Zasílám Vám pár svých osvědčených nápadů uvedených do praxe.

Koženková bunda

Velmi často se setkáte s názvem „Křivák" – jedná se o koženkovou bundu s diagonálně našitým zapínáním. Tento úžasný kousek by se dal počítat do šatníkového minima (tj. kousky oblečení, které se dají libovolně kombinovat s většinou oblečení, popř. mezi sebou).
Vyhrňte si rukávy a dodejte „říz" jakýmkoli šatům!!!
Úžasný dojem vytvoří spolu s romantickými šaty, které tak trochu shodí na úroveň běžného nošení.
Z nepřeberného množství šatů od Baji vybírám alespoň následující modely, ale kombinovat koženkovou bundu můžete téměř ke všem šatičkám.
- krátké šaty 070
- krátké šaty 028
- krátké šaty 076
- krátké šaty 094
- letní šaty 080
- krátké šaty 075
- mini šaty 042
- letní šaty 091

Klasická (pánská) bílá košile

Touto košilí se rozumí projmutá dámská bílá košile pánského střihu s dlouhými rukávy a límečkem - zapínání na knoflíky může (ale i nemusí) být až ke krku. Znovu se jedná o základ v šatníku.
Pánskou košili velmi ráda kombinuji se svetrem, mikinou či právě se šaty. Pouzdrové šaty se rázem stanou nevšedními a vy zaujmete nevšedním nápadem. Pod límeček se poté dá podvlíknout náhrdelník, který vám bude volně viset přes šaty a doladí tak dokonalost outfitu.
Náhrdelník si poté můžete vybrat opět u Baji. Ať už zvolíte jakýkoli doplněk, mým favoritem je placka: http://www.satybaji.cz/eshop/sperky/nahrdelnik-placka-poseta-kaminky-015
Znovu předvedu na příkladu z kolekce šatů. Seberte tedy odvahu a podvlíkněte košili (a třeba si k tomu ještě vezměte křiváka).
- pouzdrové šaty 048
- krátké šaty 014
- puntíkaté šaty 053
- krátké šaty 035
- krátké šaty 087
- krátké šaty 090

Džínová bunda

Opět se vrací do módy tento oblíbený kousek našich maminek.
„Džínsky" se nosí stále více ke všemu. Dokonce je lze kombinovat s lodičkami, balerínami či klasicky s keckami.
Ohrňte rukávy (vyhrnout se je nepodaří díky nepoddajnému denimu) a popusťte fantazii.
Osobně mě nejvíce nadchlo doplnění s těmito krásnými elastickými šaty č. 089.
Dále vyberu pár výstavních kousků z kolekce...
- krátké šaty 029
- krátké šaty 031
- retro šaty 054
- krátké šaty 073
- new york city 066
- letní mini šaty 024

Svetr

Lehký propínací svetřík – tzv. kardigan se hodí opět k téměř všem šatům. Jedná se o takovou klasiku, která nepřekvapí, nepohorší a je stále oblíbená. Kardigan se také řadí do šatníkového minima.
Zkuste si u svetříku vyhrnout rukávy a zápěstí ozdobit několika náramky, docílíte příjemné změny.

Vrstvení

Vrstvit se dá bezmála cokoli. Košili, kterou jste si oblékly pod šaty, můžete odvážně doplnit „džínskou" anebo i křivákem. Z klasických pouzdrových šatů, které jste měla obléknuté do práce, rázem vykouzlíte outfit vhodný na zahradní párty či posezení s přáteli nad vínkem.
Propínací svetřík dobře vypadá v kombinaci s koženkovou bundou.
V poslední době se stává čím dál více oblíbeným svetr, ve kterém se přímo ztratíte, vpředu je otevřený – není na knoflíky, ale dá se přepásat. Nosí se volně vlající kolem boků. Tento nadčasový kousek si přehoďte přes šaty a doplňte koženkovou bundou – svetr vám bude rozpustile čouhat zpod bundy a vám to dodá ledabylý mladistvý vzhled. Vlastně docílíte ležérního stylu, který je tolik propagovaný v lifestylových časopisech a ještě vám bude teplo.

Líbí se Vám stránka, sdílejte ji prosím s přáteli:

Autor článku:

Helena Procházková

Helena Procházková

Jsem reálně myslící optimistka, stále v pohybu a s hlavou plnou nápadů, snů a cílů. Mé články nejlépe vystihují cestu, kterou jsem se dala. Ráda se podělím se svými dosavadními zkušenostmi.

Napsat komentář

Komentujete jako host.

TOPlist TOPlist

Šaty BAJI - společenské šaty