Věčný problém žen - boty, kabelky, silonky

Jsme v průběhu plesové sezóny. Někde plesy pomalu končí, jinde se vesele stále „plesá".
V každé ložnici či šatně probíhá menší drama před odchodem na tak důležitou událost jako je ples. Citlivé volení vhodného účesu, rozmýšlení se nad některým krásným kouskem z bižuterie (pokud nemáte z čeho vybírat – doporučuji nakouknout do sekce „Šperky" na webu Baji), zběsilé přehrabování se ve skříni při hledání dokonalých šatů (jestli nemáte „co na sebe", opět vřele doporučuji Baji, která se na šatičky specializuje), a pak přichází moment, kdy si natahujete silonky a přemýšlíte nad kabelkou a lodičkami.
Prosím, zadržte!!!

Nejprve vám objasním jeden holý fakt – tělové silonky se nenosí!!! A tečka. Nelze o tom polemizovat.

Tělové silonky nosí již pouze Češky a Kate Middleton.

„A proč se nenosí?"
Za pomoci tělových silonek si z nohy vytvoříte úd připomínající lesklou (nebo přehnaně matnou) figurínu. Jestli mi nevěříte, podívejte se na svoji fotografii z plesu, promocí, vítání občánků či jiné společenské události, kam jste si tělové silonky oblékla.
Ha, ta Procházková má pravdu, že???

„Co si vzít místo nich na sebe?"
Nic. Černé silonky jsou také skvělou volbou. Můžete je dokonce nosit i k bílým šatům či sukni. Dále existuje tzv. „make-up" na nohy (silonky ve spreji) – dá se koupit v drogerii dm (nechci dělat reklamu, ale mají ho tam nejlepší – volte sprej a nikoli krém).
Některá zaměstnání mají daný dress code, kdy silonky jsou vyžadovány. V tomto případě bych skutečně volila ten make-up na nohy. Pokud vám nikdo na nohy nesáhne, tak to nepozná. A pokud by vám na ně někdo sahal – jednalo by se o harašení na pracovišti!!!

„Co mám nosit v zimě?" Jestli si myslíte, že vás tělové silonky o tloušťce 20 DEN zahřejí, mýlíte se. Osobně mám vyzkoušeno, že do 15°C se dá chodit bez silonek a nohy to v pohodě zvládají. Pak nastoupí na řadu silnější barevné či černé silonky.

Při zvolení barevných či vzorovaných silonek, mějte na paměti, že vzorky, metalické odlesky a výstřední barvy přidávají na kilech a opticky nožky rozšiřují.

Nyní se zaměřím na botičky a kabelky.

Naše obutí a kabelky nejvíce vypovídají o naší povaze. Proto si na nich dejte extra záležet.
Ne nadarmo se říká, jak moc jsou pro ženy tyto doplňky důležité. 

Lodičky s kulatou špičkou volí ženy, které jsou více citlivé. Mají v sobě hodně ženské energie. Jejich priority jsou rodina, vztahy, pořádek nejen doma a všeobecná oblíbenost ve společnosti. Tyto lodičky můžou být i něčím ozdobené – kytičky, krajka, výšivka. Barvy můžete vybírat i mezi pastelovými odstíny. Pokud splňujete „kritéria" pro kulatou špičku, ale povahově jste více aktivní, obujte si botičky výrazných barev – energii vám ještě více podtrhnou a dodají.
Samozřejmě si můžete obout i botky do špičky a bude to v souladu s vaší něžnou povahou.

Lodičky do špičky náramně souzní s ženami, které mají vyvinutou i mužskou stránku. Jsou to ženy velmi aktivní. Je pro ně důležitý výsledek, který za sebou nechají. Rodinu a vztahy berou více kamarádsky a uvolněně. Dalo by se říci, že jsou více do větru a mají více rády svobodu. Celkově se zaměřují na výkon. Některé z těchto žen však jsou výrazné introvertky a až tak moc nechodí na společenské akce. Barvy vám budou nejvíce slušet v odstínech béžové až hnědé, dále černá a šedá barva.

Obecně je bráno, že boty do špičky opticky nožky ztenčují.

Další pravidlo zní: „Čím silnější podpatek, tím silněji noha působí." Nebojte se tedy zvolit klasické lodičky do špičky a na tenkém podpatku. Někdy je méně opravdu více a přezdobené je někdy opravdu přezdobené.

Kabelka je poté neméně důležitý doplněk ženy.

V předešlých řádcích jsem ženy rozřadila na dvě skupiny. Nyní na toto dělení navážu.

První skupinka žen zvolí kabelky jemnějších a drobnějších tvarů. Barva bot a kabelek může ladit (nicméně se to již nedodržuje od konce 90. let). Slušet vám budou kabelky s různým zdobením (kytičky, krajky, výšivka, spony, dekorativní zapínání, puntíky). Řetízek přes rameno je také skvělá volba. Když zvolíte „klasiku", uděláte dobře.

Ženy s mužskou energií uvítají velmi kvalitní kabelky jednoduchých tvarů. Nyní až tak nezáleží na drobnosti kabelky, jako spíše na její funkčnosti. Důraz je kladen na materiál. Barvu nemusíte ladit k botám. Dalo by se říci, že u vás se to ani neočekává. Ve společnosti jste často brány za inovátorky a nositelky nových nápadů. Kabelku můžete vzít jen do ruky (psaníčko), ale pokud chcete vybočovat (což často chcete), vezměte si krosku (příčně křížící tělo).

Doufám, že i nyní jsem vám rozšířila obzory a napomohla při stepování před skříní.

Líbí se Vám stránka, sdílejte ji prosím s přáteli:

Autor článku:

Helena Procházková

Helena Procházková

Jsem reálně myslící optimistka, stále v pohybu a s hlavou plnou nápadů, snů a cílů. Mé články nejlépe vystihují cestu, kterou jsem se dala. Ráda se podělím se svými dosavadními zkušenostmi.

Napsat komentář

Komentujete jako host.

TOPlist TOPlist

Šaty BAJI - společenské šaty