Třpytící se kamínky

Neznám ženu, která by se ráda nezdobila. Snad každé z nás se rozsvítí očka, jakmile projde kolem výlohy se třpytivými šperky, broušenými kamínky, cinkajícími barevnými plátky zavěšenými do náušnic,... Bižuterie a šperky jsou neuvěřitelně rozmanité. A jistě každá z nás najde nějaký ten kousek dle svého vkusu mezi doplňky od Baji.

Jak už má Baji ve zvyku – všeho je nepřeberné množství, a tak každá má šanci si najít ten svůj doplněk.

Nemám v plánu vám tu diktovat, jaký náhrdelník se hodí k jakým šatům anebo jaký náramek zvolit k jakému prstýnku.
Vytvoření nějakých souhrnných pravidel nošení šperků se mi zdá jako nemožné – každé z nás se líbí něco jiného. Navíc se rozhodujeme i dle aktuální nálady a celkového rozpoložení.

Zaměřím se spíše na mýty, které doprovázejí výběr.

V „urputném ladění" všeho se vším se můžeme řadit na první místa ve světovém žebříčku – před námi první místo zaujímají snad pouze Rusky. Dle našeho zažitého mínění musí k sobě ladit náušnice, náramek, náhrdelník, prstýnek a nejlépe i kabelka s botami.
Milé ženy, tak to ale již řadu let nefunguje!!
Kouzlo tkví v neobvyklých kombinacích. Můžete mít náhrdelník a prstýnek s úplně jinými kamínky. Nebo vybranou sadu šperků se třpytivými kamínky doplnit zlatým náramkem.
Možná by se i dalo říci, že sjednocení není žádáno.

Další rozšířený mýtus spočívá v tom, že „kovy nelze mezi sebou kombinovat" – stříbro se stříbrem, zlato ke zlatu, bronz jen s bronzem,...
Jelikož se jedná o mýtus, je jasné, že můžete kombinovat všechno se vším.
Vezměte si svůj oblíbený zlatý náhrdelník a doplnit jej prstýnkem s kamínky.
Fantazii se meze nekladou.

Třetí mýtus se zaměřuje na vrstvení náhrdelníků a náramků. Je tedy povoleno vše. Čím tenčí zápěstí, tím mohutnější a početnější náramky.

A i když jsem vám nyní ulehčila výběr (a můžete si tedy vzít na sebe cokoli, na co máte zrovinka náladu), v žádném případě to neznamená, že poletíte rychlostí kulového blesku ke své šperkovnici a zasypete se vším, co máte od maminky, co jste zdědila po prababičce, co vám manžel daroval k Vánocům, narozeninám, svátku, výročí,...

U šperků a bižuterie platí pravidlo, že méně je více.

„Jedna vychytávka stačí" – jediné pravidlo, které mějte na paměti. Vezměte si jeden výrazný doplněk (či navrstvení) a nechejte jej vyznít. Dolaďte již pouze jemnou kombinací.
Žádná z nás nechce vypadat jako chodící zlatnictví. :)))

Níže naleznete různá doporučení s ohledem na svoji postavu a proporce.

Velké poprsí
- ne: příliš dlouhý náhrdelník, který přesahuje přes dekolt a volně visí přes prsa
- ano: dokonalé jsou náhrdelníky střední délky – přesně do dekoltu – jemné řetízky, perly, korále, bižuterie (vše s decentním přívěškem)

Malé poprsí
- můžete si dovolit i masivní velké šperky či vrstvení jednotlivých náhrdelníků na sebe

Silné paže
- volte spíše tenké náramky, které odvedou pozornost od silných paží – avšak nic okázalého, masivního, co by paži jen zbytečně přidalo na síle a mohutnosti

Tenké paže
- obecně platí: čím tenčí zápěstí – tím masivnější doplňky, můžete tedy i vrstvit jednotlivé kousky na sebe

Krátký krk
- ne: těsné obojkové náhrdelníky, kulaté nebo objemné náušnice (tzv. klipsy přisáté přímo na uších), dlouhé náhrdelníky visící přes výstřih
- ano: kratší účesy nebo nahoru vyčesané vlasy, delší náušnice, dlouhé šňůry náhrdelníků (padnoucí do dekoltu), visací perličky či náušnice, tenký řetízek s jemným přívěškem

Dlouhý krk
- ano: kratší náhrdelníky, výrazné náušnice

V odkazu „Šperky" naleznete nepřeberné množství náušnic, náhrdelníků, náramků a prstýnků. Nápaditost je vítaná – takže vesele kombinujte doplňky mezi sebou či je dolaďte se svou zásobou ve šperkovnici. Jak jsem se již zmínila v úvodu článku – lze nosit všechno se vším. :)))

Líbí se Vám stránka, sdílejte ji prosím s přáteli:

Autor článku:

Helena Procházková

Helena Procházková

Jsem reálně myslící optimistka, stále v pohybu a s hlavou plnou nápadů, snů a cílů. Mé články nejlépe vystihují cestu, kterou jsem se dala. Ráda se podělím se svými dosavadními zkušenostmi.

Napsat komentář

Komentujete jako host.

TOPlist TOPlist

Šaty BAJI - společenské šaty