Které jsou ty pravé?

Zřejmě jste si už uvědomila, jak je důležité do sebe investovat a dělat si radost.

Blahopřeji Vám k tomuto zásadnímu rozhodnutí!!! :)))

Šaty Baji za velmi příznivé ceny nabízí šatičky k různým příležitostem. Díky rozmanité a široké škále různých vzorů, střihů a barevných provedení si můžete vybrat dle svého vkusu.

Už se tedy jen rozhodnout, které jsou pro vás ty pravé.

Bohužel není v mých silách vám přímo říci – ano, tyto jsou ty jedinečné – čekají tu na vás. K tomuto rozhodnutí musíte dojít sama. Já vás jen můžu navést a správným kladením otázek napomoci s výběrem. Postupně budeme společně krok po kroku selektovat šaty až najdeme ty neobyčejné právě pro vás.

Nejprve se sama sebe zeptejte, pro jakou příležitost šatičky hledáte. Chcete zazářit na plese či jiné slavnostní příležitosti (svatba, rodinná sešlost, předání diplomů, maturitního vysvědčení), na baru či diskotéce? Anebo se chystáte na rande?

Následně je důležité si vytříbit svůj vkus. V čem se cítíte příjemně? Co je vaše „druhá kůže"? Jak by podle vás měly vypadat šaty, které vás charakterizují? – strakaté, jednobarevné, složité nebo naopak jednoduché, se Swarovski kamínky, romantické, dívčí,...

Možností je skutečně mnoho. Zkuste si projít galerii šatů, zavřete si oči a představujte si sama sebe v jednotlivých kouscích.

Které šaty vás vystihují?

Nemyslete na to, co by vám doporučila kamarádka, maminka, módní časopis, poslední trendy. Anebo co byste dle svého mínění měla mít. Zaměřte se opravdu jenom a pouze na sebe – jaké šaty si přejete, aby vás reprezentovaly? Vím, není to nejjednodušší úkol. Ale jakmile si zodpovíte tuto otázku – budete znát svůj styl oblékání. A to je nejdůležitější.

Tak trochu vlastně i přijdete na to „kdo jste". :))) Jakmile si vytříbíte své myšlenky, můžeme přejít k dalšímu bodu – konečnému výběru šatů na míru vaší postavě.

Jako první věc mějte na paměti fakt, že pohledy se upínají tam, kde je konečný lem oděvu. Z toho vyplývá, že lem by měl končit v nejužším místě – ať už se jedná o délku sukně, rukávu. Možná se vám to zdá jako nezajímavé pravidlo, ale v praxi je k nezaplacení. Představte si sama sebe v ¾ kalhotách – končících v půli lýtek – tj. v jejich nejširším místě. Tyto kalhoty opravdu sluší málo komu. Ve většině případů postavu zkrátí a ještě k tomu udělají dojem nožiček-buřtíků – malé tlusté nožičky. Nevím jak vy, ale já tyto kalhoty (a sukně této délky) již dávno vyhodila – mně opravdu nesluší (anebo jsem si je dala zkrátit) :))) lepší jsou 7/8, které končí u kotníků – tj. nejužší místo na nohou.

Další mějte na paměti, že veškeré řasení opticky přidává objem. Proto dávejte pozor, kde případné řasení je. Sukně nařasené přímo v pase sluší ženám drobnější postavy. Vytvoří to větší dojem přesýpacích hodin a nějaké to vzduchoprázdno kolem boků nevadí. Na druhou stranu přestřižené šaty s řasením v oblasti boků sluší spíše atletickým postavám. Pokud nemáte pevné bříško a k tomu vlastníte silnější boky, vyhněte se tomuto střihu šatů.

Špagetová ramínka obecně dekolt spíše rozšiřují. Doporučila bych je nosit ženám s drobnější postavou. Nicméně v dnešní době tento typ ramínek není tolik populární, takže se jím nebudu tolik zabývat.

Probraly jsme pár bodů a vychytávek na úvod. V následujícím příspěvku se již konkrétně zaměříme na různé typy postavy a doporučení pro výběr šatů.

A milé ženy, nezapomeňte, že každá z nás je nádherná – jen se musíme zaměřit na přednosti a nehledat nedostatky.

Líbí se Vám stránka, sdílejte ji prosím s přáteli:

Autor článku:

Helena Procházková

Helena Procházková

Jsem reálně myslící optimistka, stále v pohybu a s hlavou plnou nápadů, snů a cílů. Mé články nejlépe vystihují cestu, kterou jsem se dala. Ráda se podělím se svými dosavadními zkušenostmi.

Napsat komentář

Komentujete jako host.

TOPlist TOPlist

Šaty BAJI - společenské šaty