Dominantní barvy

Jaro, léto, podzim a zima – roční období a také názvy typů v barevné typologii. Toto názvosloví se již nepoužívá. Ženy si totiž velmi rády „dopomáhají" ke svému vysněnému vzhledu díky barvení či melírování vlasů, návštěvám v soláriích, barevným kontaktním čočkám, atd. Proto se nedá s přesností určit, o jaké roční období se jedná.

Mnohem přesnější rozdělení je na studený a teplý typ. Test je velmi jednoduchý a rychlý. Provést jej můžete dvěma způsoby:
a) přiložení ke tváři alobalu ze zlaté či stříbrné barvy,
b) nanesení rtěnky v barvě pink (sytě) růžové a červené s nádechem do oranžova.
Zlatá barva a červená rtěnka do oranžova sluší teplým typům. A naopak sytě růžová rtěnka a stříbrná barva přísluší studeným typům.

Chci vás upozornit, že roli nehraje vaše původní barva vlasů. Směrodatné jsou aktuální. Proto pokaždé, když změníte barvu vlasů, musíte změnit i šatník – pokud tedy jdete z teplého typu do studeného (či naopak).

Barvy se na teplé a studené dělí dle přítomnosti žluté barvy. Jak můžete vidět v barvě žlutý podtón – jedná se o teplou barvu.

Následně se můžeme podívat na případné podrozdělení. Ty z vás, které si libují v přesných návodech, jistě zajásají.
U každého typu jsem uvedla příklady do praxe – šatičky z nabídky od Baji.

 

Teplý typ

Obecně mezi teplé typy spadají ženy, které nejsou majitelkami tmavých až černých vlasů. Světlý a jemný typ v praxi nosí téměř stejné barvy – proto i v uvedených příkladech můžete nabízené šatičky variabilně mezi sebou měnit.

a) světlý –blond, bledá pleť, oči světle modré, zelené či světle hnědé
036 Krátké šaty
039 Krátké šaty
067 Dívčí šaty

b) teplý – rezavé či kaštanové vlasy, pleť bledá s pihami, oči zelené, modré či hnědé
042 Mini šaty
076 Krátké šaty
096 Společenské šaty
073 Krátké šaty

c) jemný – vlasy nepřímo určité barvy (ani tmavé, ani světlé, tmavé plavé se světlejšími pramínky, ženy si tyto vlasy velmi rády přebarvují), pleť střední, oči jemných odstínů modré a zelenohnědé
018 Krátké šaty
091 Letní šaty
045 Krátké šaty
054 Retro šaty

 

Studený typ

Nenechejte se zmást barvou pleti - opravdu studené typy ji mají světlou či tmavou. Rozdělují se totiž na Jižanky (lehce se opálí na sluníčku, snědší pokožka) a Sněhurky (výrazně kontrastní světlá pleť oproti barvě vlasů).
068 Zelenkavá tunika
063 Golfistky
066 New York city
040 Krátké šaty
075 Krátké šaty

a) tmavý – vlasy tmavě hnědé či černé, pleť bledá až tmavá, oči tmavě hnědé
087 Krátké šaty
065 Krátké šaty

b) kontrastní – rozdíl oproti tmavému typu je v barvě očí – oči zářivě zelené, modré či topasové. Tomuto typu nejvíce sluší kontrastní kombinace sytých plných barev.
021 Elegantní šaty
079 Zebra
053 Puntíkované šaty

Jak jsem se již zmiňovala na začátku svého článku – barevná typologie se již řadu let nedodržuje. Proto se oblékejte dle libosti a až když budete váhat, kterou barvu zvolit – zaměřte se na svůj typ.
Není striktně dáno, že kontrastní typ si nemůže vyjít ve světle modrých barvách (např. modelka studeného typu v Krátkých šatech č. 035.

Důležité je, aby šatičky sloužily vám k radosti. Není cílem běhat mezi šaty na štangli s papírkem v ruce a porovnávat doporučené barvy s realitou.

Líbí se Vám stránka, sdílejte ji prosím s přáteli:

Autor článku:

Helena Procházková

Helena Procházková

Jsem reálně myslící optimistka, stále v pohybu a s hlavou plnou nápadů, snů a cílů. Mé články nejlépe vystihují cestu, kterou jsem se dala. Ráda se podělím se svými dosavadními zkušenostmi.

Napsat komentář

Komentujete jako host.

TOPlist TOPlist

Šaty BAJI - společenské šaty